Duyurular:

SEYEHAT REHBERİ

» Bagaj, seyahat edecek yolcuya ait giysi ve özel eşyalar anlamına gelir.

» Güvenliğiniz için bagajınızda taşınması yasak olan tehlikeli madde olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

» Mücevher, para, cep telefonu, bilgisayar, doküman vb. değerli eşyalarınızı bagajlarınızda taşımayınız.

» 30 kg. geçen bagajlar fazla bagaj ücretlendirmesine tabii tutulmaktadır.

 

Bagajınız aşağıdaki durumlarda seferlerimizde kabul edilmez.

 

Şehirlerarası yolcu taşıma işi yapmakta olan firmamız; tabi olduğu mevzuat hükümleri çerçevesinde yolcu taşıma işini gerçekleştirmektedir.

 

Bu esnada, yolcuların yanlarında, araç içerisinde ve aracın bagajında taşınabilecek olan eşyaların nitelikleri ve limitleri yasalar ile belirlenmiş durumdadır. Bu konuda esas alınan ölçütler; araç içerisindeki yolcuların can ve mal güvenliği, seyahat konforu ve bagaj haddi olarak eşitlik sınırlarının aşılmamasıdır. Bu sebeplerle nitelik ve nicelik olarak değerli elektronik eşyaların bagaj içerisinde taşınması mümkün değildir. Bu tip eşyalar yolcularımızın el bagajı olarak değerlendirilmekte ve araç içerisinde yolcularımızın emanetine ve sorumluluğuna verilmektedir.

 

Araç içerisinde, hareket esnasında ve mola verilirken yapılan tüm anonslarda yolcularımız, değerli eşyalarını yanlarına almaları konusunda uyarılmaktadır. Bagaja teslim edilmemiş, içeriği beyan edilmemiş ve bagaj fişi düzenlenmemiş el bagajı niteliğindeki araç içerisinde yolcularımızın yanlarında taşıdıkları eşyalar ile ilgili olarak firmamızın bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

Bu sebeplerle içerisinde elektronik eşya olan bagajların Kargo taşıması ile taşınması esas olup, yolcu taşıma bileti ile taşınması mümkün değildir.

 

Evcil Hayvanların Taşınması

Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 40/6 "Taşıtın bagaj taşınmasına mahsus bölümleri dışında eşya taşınamaz. Özel kafeslerinde kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar bagaj taşımaya mahsus bölümlerde taşınabilir. Taşıtın içinde canlı hayvan hiçbir şekilde
taşınamaz." maddesi gereği araç içinde kedi, köpek vb canlıların taşınması yasaklanmıştır.

Elazığ Murat Turizm Google Play'de